23.08
niedziela
Wałbrzych Baranowski Tour
I
Muzyczne gwiazdy w Nałęczowie

Wielkim finałem Cisowianka Road Tour będą koncerty Bajmu i Krzysztofa Cugowskiego.

Występy muzycznych gigantów to część obchodzonego przez markę Cisowianka jubileuszu 40-lecia. Z tej okazji do Nałęczowa przyjadą artyści, których przedstawiać nikomu nie trzeba. Wszyscy z Was, którzy zapiszą się na Cisowianka Road Tour i wezmą udział w naszym wyścigu, automatycznie otrzymują wejściówkę na dwa koncerty. Będziecie mogli bawić się w kameralnej, przyjaznej atmosferze - i to na dodatek w świetnym, bo kolarskim towarzystwie!

Bajm

BAJM- polski zespół wykonujący muzykę pop/rock. Został założony w 1978 roku w Lublinie. Skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, natomiast jedyną osobą będącą w zespole od jego początków jest wokalistka oraz współzałożycielka grupy -Beata Kozidrak. Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Ostateczny skład od 1993 roku tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior, a od 2000 roku także Maria Dobrzańska.

Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski to lublinianin z urodzenia i wyboru. W Lublinie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną i rozpoczął studia prawnicze. Także w Lublinie w 1969 roku założył zespół Budka Suflera. W 1972 roku połączył siły z Romualdem Lipko, trzy lata później do zespołu dołączył Tomasz Zeliszewwski. Charakterystyczny, mocny głos Krzysztofa Cugowskiego szybko został dostrzeżony. Już w 1975 roku znalazł się na drugim miejscu w notowaniu „Wokaliści roku” przeprowadzonego przez czasopismo „Non Stop”. Po wydaniu dwóch płyt, które okazały się wielkim sukcesem, w 1976 roku opuścił Budkę Suflera na osiem lat. W tym czasie pracował z zespołami Spisek i Cross. Do Budki powrócił w 1984 roku.
W drugiej połowie lat 80. koncertował z zespołem w USA. Na początku lat 90. Budka Suflera nagrała płytę "Cisza". Krążek okazał się dużym sukcesem i stał się zarazem preludium do największego komercyjnego osiągnięcia zespołu, czyli do wydanej w 1997 roku płyty "Nic nie boli, tak jak życie". Sprzedaż albumu przekroczyła rekordowe milion egzemplarzy. Ten sukces stał się również przepustką dla zespołu do występu w 1999 roku w słynnej sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku.
W późniejszych latach działalności muzycy Budki Suflera nagrywali także z zagranicznymi gwiazdami. Na płycie "Jest" skład zespołu wsparli: basista Marcus Miller, gitarzysta Steve Lukather i perkusistka Sheila E.
Krzysztof Cugowski ma na swoim koncie również kilka płyt solowych oraz krążek „Integralnie” (2001) z coverami wielkich przebojów polskiego i światowego rocka. Współpracował także z Ray'em Wilsonem, byłym wokalistą Genesis. Wspólnie nagrali utwór "Not about us". Wokalista wystąpił również z Gary Brooker'em i Garou.
Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 roku, żegnając się z fanami ogromną trasą koncertową. W grudniu tego samego roku Krzysztof Cugowski został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej.
Po zakończeniu działalności zespołu, wokalista ani na chwilę nie zwolnił tempa. Od 2015 roku Krzysztof Cugowski koncertuje z zespołem "Bracia", założonym w 2001 roku przez swoich synów, Piotra i Wojciecha. W tzw. międzyczasie wokalista pracował nad swoją solową płytą. Jesienią 2015 roku krążek pt. „Przebudzenie” z muzyką Stefana Gąsieńca trafił do sklepów muzycznych.
2019-05-21 POWRÓT
Partnerzy